> Zobacz poprzednie wpisy

> Polecane wpisy:
Jak świętowaliśmy Dzień Domeny Publicznej 2012
Kalkulator Domeny Publicznej
Mapa Domeny Publicznej

Autor:
Kamil Śliwowski

Data:
19 stycznia 2016


 

Dobrze się składa! Warsztat dla dzieci

(15:30 – 18:00)

W kalendarzu nietypowych świąt na 29 stycznia przypada Dzień Składanki i Łamigłówki. Trzeba przyznać, że świetnie się składa! W ramach Dnia Domeny Publicznej zadziałamy twórczo przetwarzając, składając i zestawiając ze sobą różne zdjęcia i materiały dostępne na portalu polona.pl, udostępniającym w sieci zbiory Biblioteki Narodowej. Dowiemy się czym są otwarte zasoby oraz jak można z nich korzystać. Podczas warsztatu stworzymy mini-książki, które będą zawierać łamigłówki i zagadki do przetestowania przez całą rodzinę!

Do udziału w warsztacie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Kreis (Centrum Sztuki WRO)

Zapisz się na ten warsztat!


Wspólnota i działanie. Budowanie społeczności wokół celów organizacji

(15:30 – 17:45)

Goście, klienci, uczestnicy, członkowie, tak zwana społeczność lokalna – swoim uczestnictwem legitymizują działania instytucji i nadają sens pracy osób w niej zatrudnionych. Tymczasem organizowanie społeczności wobec celów organizacji, skuteczne komunikowanie swoich działań, zwiększenie zaangażowania uczestników – to wyzwania z którymi mierzą się m.in. instytucje kultury, organizacje pozarządowe, inicjatywy sąsiedzkie.

Warsztat skierowany do osób zajmujących się pracą ze społecznością na zewnątrz i wewnątrz organizacji.

Zapisz się na ten warsztat!


Dźwięki z domeny. Podstawy nagrywania

(15:30 – 16:30 i 16.45 – 17.45)

O projektach dźwiękowych na wolnych licencjach. Uczestnicy dowiedzą się jak poprawnie nagrać dźwięk na telefon, dyktafon lub komputer i jak przygotować plik do umieszczenia w domenie publicznej. Prowadzenie: Borys Kozielski (Wikiradio, Fundacja “Otwórz się”)

Zapisz się na ten warsztat!


Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz zarabiać na domenie publicznej? 

(15:30 – 16:30 i 16.45 – 17.45)

Warsztat omawia najważniejsze kwestie, z którymi należy się zapoznać i które warto zrozumieć, aby móc z powodzeniem realizować projekty komercyjnie wykorzystujące zasoby znajdujące się w domenie publicznej. Prowadzenie: Kamil Śliwowski (Koalicja Otwartej Edukacji).

Zapisz się na ten warsztat!


Kultura nadmiaru: jak opowiadać historie za pomocą zasobów cyfrowych 

(15:30 – 16:30 i 16.45 – 17.45)

Czy należy bać się nadmiaru treści? W jaki sposób można z tego nadmiaru skorzystać, opowiadając historie? Warsztat wprowadzał będzie w problematykę storytellingu opartego na danych oraz prezentował różne możliwe sposoby narracji wykorzystujące zasoby cyfrowe. Prowadzenie: Karol Piekarski (Medialab Katowice)

Zapisz się na ten warsztat!


Jak rozpoznać utwór osierocony, kiedy się go widzi? 

(15:30 – 16:30 i 16.45 – 17.45)

Warsztat wprowadza uczestników w aktualne ścieżki podstępowania z utworami osieroconymi oraz najważniejsze zasady dotyczące ich użytkowania i udostępniania. Prowadzenie: Natalia Mileszyk (Centrum Cyfrowe)

Zapisz się na ten warsztat!


Przystępne wprowadzenie w zagadnienia prawa autorskiego i wolnych licencji

(15:30 – 16:30 i 16.45 – 17.45)

Warsztat poświęcony podstawom prawa autorskiego oraz wyjaśniający sposoby korzystania z licencji Creative Commons, prowadzony przez Katarzynę Strycharz z Centrum Cyfrowego.

Zapisz się na ten warsztat!